cccc shahrdar-e-bandar-e-anzali02

  • میدان مالا با بازسازی به روزهای اولیه خود باز می گردد:

شهرداری بندرانزلی بازسازی المان میدان مالا را آغاز نمود. شهرداری پس از بررسیهای کارشناسی و با همکاری طراح سازه ، با تعمیرات اساسی اسکلت و پروفیهای سازه میدان مالا که به علت فرسایش و رطوبت بالا کاملا دچار فرسایش و پوسیدگی شده را بازسازی می کند .

شهرداری تمامی اسکلت پوسیده المان میدان مالا را که یکی از نمادهای زیبای استان گیلان محصوب می شود را خارج و نسبت به بازسازی اسکلت جدید اقدام نمود.
مرحله جوشکاری و بازسازی اسکلت میدان مالا به پایان رسیده و هم اکنون در مرحله تعمیر لوله  ها وفواره ها قرار دارد . شهرداری در نظر دارد با تعمیر و ترمیم اساسی المان میدان مالا نسبت به رنگ آمیزی و نورپردازی حرفه ای آن اقدام کند تا این المان زیبا  چشم انداز گذشته خود را بدست آورد و همچون گذشته چشمها را خیره نماید.

  • باز سازی نرده های حاشیه بلوار قدس توسط شهرداری:

شهرداری بندرانزلی در راستای زیباسازی و مرمت مبلمان شهری اقدام به بازسازی نرده های حاشیه بلوار قدس نمود.

نرده های بلوار قدس بندرانزلی که در سال ۷۲ نیز مورد جمع آوری و بازسازی قرار گرفته بود به علت فرسایش و تخریب قسمتهایی از آن و کوتاه بودن ارتفاع نرده ، که مشکلاتی را برای رانندگان بهمراه داشت ، مجددا توسط شهرداری و از طریق بخش خصوصی مورد جمع آوری قرار گرفت و با همان طرح قبلی و با  افزودن سکوی ۴۰ سانتی متری در قسمت زیرین آن  همانند نرده های محوطه شهرداری مورد بازسازی قرار میگیرد .

لازم به ذکر است تخریب دیواره نرده ای بلوار قدس اعتراضاتی را به همراه داشت که بنای تاریخی ساخته شده مورد تخریب قرار گرفته که باید تاکید نمود این سازه در سال ۷۲ توسط شهرداری کاملا تخریب و مجددا بازسازی شده بود که بار دیگر شهرداری بندرانزلی جهت زیبا سازی نمای بیرونی بلوار قدس و زیباسازی مبلمان شهری نسبت به انجام این پروژه اقدام نموده است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

感覚の-hesi

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲

امیدواریم چهره بلوار قدیم خراب نشه که یادگارى از نسل گذشته پهلوى چى هاست

پاسخ

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲

خوبه.امیدوارم

پاسخ

مژگان

mojshekan

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲

فقط بزنین درب و داغان کنین، شتتتتتتتتتتت :-X

پاسخ

علی نوروزی

علی نوروزی

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲

امیدوارم هرچه زودتر انجام بشــه

پاسخ

s.s پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۳۰ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳:

امیدوارم برای پل قدیم هم یه کارایی انجام بدن

حسین

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲

هشدار به مسئولین شهر ! وهمشهریان گرامی بلوار بندرانزلی یک سکوی بتنی گرد دارد که متاسفانه بسیار سنگین است وبایک برآوردساده به وزن حدود حداقل ۶۵ تن میرسیم.برروی این سکو زیبا بسیاری از همشهریان وگردشگران تصاویرخاطره انگیزی دارند.
این سکو بر روی لوله های فلزی حدود۱۴ اینچی بعنوان ستون قرار گرفته که درکف رودخانه فرورفته است. این لوله های فلزی که این بار وزنی زیاد را بردوش دارند به پوسیدگی بسیار شدیدی دچارشده اند.که اتصال تعداد زیادی ازآنهاحتی ازاتصال یکدیگرجداشده اندو وضعیت بسیار خطرناکی را دارا هستند , که توصیه میشود از رفتن به روی آن خودداری شود.
ازمسئولین نیز انتظار داریم کارشناسان ذیربط را جهت بررسی بکار گیرندوتاتعیین تکلیف وضعیت , تابلوی هشدار درکنار آن نصب نمایند.
امیدواریم شهردار بندرانزلی اینبارهم برای حل مسئله صورت مسئله را پاک نکنند !

برگرفته از :تاریخ شفاهی انزلی و مالازای

پاسخ

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۳۰ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۰۵:

واقعا هم خطرناکه، دیروز منم داشتم به این فکر میکردم که باید آدم جونشو بگیره کف دستش بره روش و فقط از دور نگاش کردم اینبار چون پوسیدگیه پایه هاش کاملا مشخصه، اما خب حسابی شلوغ بود و کلی آدم اونجا بود، باید پیگیری بشه

guilak

گیلک

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲

کدام سکو را میگویید.اگر وضعیتش اینقدر خطرناک باشد بهتره هر چه زودتر سازمان اتش نشانی و خدمات ایمنی انزلی در جریان قرار بگیرند.

پاسخ

حسین

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲

یک اسکله یا سکوی دایره ای ، تقریبا انتهای بلوار ، روبروی فرمانداری ، از ۲طرف پله می خوره به سمت پایین .
حالا که بحث میراث فرهنگی و بازسازی بناهای تاریخی داغه ، اینو بگم که ساختمان تاریخی در ضلع شمالی میدان گمرک ( ابتدای خیابان بایندر ) متاسفانه اسم اصلی ساختمان رو بلد نیستم ، شرایط بسیار بدی داره ، و به مانند سایر بناهای تاریخی انزلی به سرعت در حال تخریب و نیاز فوری به بازسازی داره .
قابل توجه اداره کل میراث فرهنگی ! ?:-)

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۳۰ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۵۵:

حسین جان به زودی به طور مفصل به وضعیت میراث فرهنگی و محیط زیست استان خواهیم پرداخت …

گیلک پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۳۰ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳:

متشکرم حسین عزیز.متوجه شدم.