80750037-4580176

رییس مرکز ملی تحقیقات فرآوری و بهداشت آبزیان از بررسی میزان تجمع آلاینده ها شامل فلزات سنگین ، سموم کشاورزی و هیدروکربن های نفتی در بافت خوراکی ماهیان صید شده از تالاب انزلی ، دریای خزر و ماهیان پرورشی استان خبر داد .

به گزارش خبرنگار ایرنا ، دکتر ˈ علی اصغر خانی پورˈ عصر چهار شنبه در آیین افتتاح ساختمان وابسته تحقیقاتی مرکز ملی تحقیقات فرآوری و بهداشت آبزیان اظهار کرد : کنترل کیفیت و تضمین سلامت ماهیان و فرآورده های آن از وظایف این مرکز است .

وی خاطرنشان کرد : در این تحقیق ۱۰ گونه اصلی ماهی در تالاب و دریا از جمله ماهی سفید ، اردک ماهی ، کپور تالابی ، کاراس ، سیاه کولی شاه کولی ، لای ماهی ، سوف حاجی طرخان و غیره مورد بررسی قرار می گیرند .

به گفته وی پس از اجرای این پروژه چنانچه برخی از گونه ها و یا مناطق صید از نظر میزان تجمع آلاینده های سمی از حد مجاز بیشتر و یا در محدوده خطر باشند ، به منظور حفظ سلامت تغذیه مردم ، اطلاع رسانی لازم برای تصمیم گیری در محدودیت و یا ممنوعیت صید انجام می شود .

دکتر خانی پور یادآور شد : ۹۳ پروژه تحقیقاتی مصوب ، در مرکز ملی تحقیقات فرآوری آبزیان اجرا شده است .

وی با اشاره به ساخت بخش جدید این مرکز به مساحت ۶۰۰ متر مربع در دو طبقه با پنج میلیارد و ۳۰ میلیون ریال اعتبار متذکر شد : هدف گذاری اصلی این مرکز انجام تحقیقات کاربردی ، مشتری پسند و ترویجی است .

وی افزود : این مرکز موفق شده نتیجه پروژه های تحقیقاتی خود را به شکل برگر ماهی ، فیش بال، سوسیس ماهی ، خاویار رنگی، عصاره ماهی ، خمیر آماده مصرف ماهی ، کباب کوبیده ماهی ، کوفته ماهی ، بستنی ماهی ، پنیر ماهی ، اسنک ماهی ، اشترودل ماهی ، پروتئین تغلیظ شده ماهی ، پودر سوپ ماهی ، پودر ژلاتین ماهی ، کباب لقمه ماهی ،ماریناد ماهی ، کیلکای نانی شده (سوخاری) کیلکای خشک، کیلکای دودی، برگر تلفیقی کیلکا و کپور نقره ای و همچنین کروله میگو معرفی کند .

رییس مرکز ملی تحقیقات فرآوری و بهداشت آبزیان در ادامه از معرفی دو دستاورد این مرکز در همایش گیاهان دارویی ، ثبت ۳۰ اختراع ، ارائه ۴۵ مقاله علمی در مجلات isi و ارائه ۱۹۰ مقاله در سمینارها بعنوان بخش دیگری از فعالیتهای این مرکز یاد کرد .

دکتر خانی پور اضافه کرد : اولین دوره دانشجویان دکترای پژوهش محور را با جذب چهار دانشجو برگزار و نخستین همایش ملی بهداشت و فرآوری را نیز اجرایی کرده ایم .

مرکز ملی تحقیقات فرآوری آبزیان با مشارکت برنامه عمران سازمان ملل متحد UNDP در مهر ماه ۱۳۸۱ رسماً افتتاح شد .

هدف از ایجاد این مرکز معرفی تکنولوژی نوین فرآوری ماهی و سایر آبزیان در ایران است .

در این مرکز بطور خاص برنامه های تحقیق و ترویج تکنو لوژی فرآوری های نوین و بسته بندی ماهی و همچنین روشهای کنترل کیفیت و آموزش به صاحبان صنایع در نظرگرفته شده است .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

حسین

۳ مرداد ۱۳۹۲

حالا تازه قراره بررسی بیبه ?:-) :-D

پاسخ

guilak

گیلک

۳ مرداد ۱۳۹۲

نه بابا !!!!! نکنید این کارها را .خودتان را به زحمت نیاندازید. چون می ترسم نتیجه تحقیق خیلی بد باشد .فکر بعدش را کرده اید که چه اقدامی برای رفع مشکل میخواهید یا می توانید انجام بدهید؟ بهتر است بگذاریم این اهمال و بی مسئولیتی وحشتناک که صورت گرفته همچنان مسکوت بماند.و تالاب زیبای انزلی بتدریج محو و نابود شود.همانند دریاچه ارزشمند ارومیه که ان بلا سرش اورده شد.

پاسخ