82136857-70842085[1]

جانشین ستاد مدیریت بحران منطقه آزاد انزلی از اطفای حریق برج مسکونی طاووس در این منطقه خبر داد.
رضاعلی علیپور ساعت ۱۳ روز دوشنبه در مصاحبه اختصاصی با ایرنا اظهار کرد : تیم اطفای حریق اولویت را روی تخلیه ساکنان این برج ۱۸ طبقه قرار داد و خوشبختانه هیچکس در این حادثه آسیبی ندید.
وی در مورد زمان و علت وقوع آتش سوزی پاسخ داد: علت هنوز مشخص نیست ولی بر اساس آثار موجود به نظر می رسد که حریق حدود ساعت ۱۰ صبح از آسانسور ظلع جنوبی برج شروع شده است.
به گفته علیپور، با توجه به فاصله حدود ۵۰۰ متری برج طاووس با ایستگاه آتش نشانی و کمک آتش نشانی رشت که دارای نردبان بلند برای اطفای حریق بوده و همچنین ایستگاه های اتش نشانی انزلی و خمام، آتش خاموش شد.
وی در خصوص این که آیا ساختمان از سیستم اطفای حریق برخوردار بوده یا نه اظهار کرد : بر اساس بررسی های اولیه، دارای این سیستم بوده اما با توجه به اینکه نمای ساختمان از جنس پلاستیک بوده و دود غلیظ راهروها را فرا گرفته بود، امکان استفاده از سیستم برای نگهبان ها فراهم نشده است.
علیپور خاطرنشان کرد : اکنون آتش نشان ها با استفاده از سیستم در حال خاموش کردن حریق هستند.
جانشین ستاد مدیریت بحران منطقه آزاد انزلی با ابراز خشنودی از عدم آسیب به ساکنان افزود: خوشبختانه ساختمان بیمه است و خسارت های مالی نیز پرداخت خواهد شد.
ساکنان وحشت زده از نبود استانداردهای لازم در این ساختمان ابراز گله مندی کرده و خواستار پاسخگویی پیمانکار سازنده این برج هستند.
آنها همچنین خواستار تجهیز ایستگاه آتش نشانی منطقه آزاد انزلی به امکانات اطفای حریق بناهای مرتفع نظیر نردبان های هیدرولیک شدند.
ناظران همچنین از عدم رعایت اصول ایمنی ساخت و ساز و استفاده از مواد خطرناک همچون یونولیت و کمپوزیت برای برجی که هر واحد آن با بهای گزافی به فروش می رسد، ابراز شگفتی کردند.
شایعات حاکی از آن است که حقوق کارکنان برج پرداخت نشده و ممکن است حریق عمدی باشد. همچنین برخی اخبار موجود در فضای مجازی از مصدومیت چند تن از ساکنان و نگهبانان برج اطلاع می دهد.
به گفته شاهدان عینی، هنوز عملیات اطفای حریق در داخل ساختمان ادامه دارد.
برج شماره D مجتمع مسکونی طاووس با سرمایه گذاری بخش خصوصی با هزینه هفت هزار میلیارد ریال احداث و شهریورماه سال ۹۳ رسما افتتاح شد.
برجهای مسکونی طاووس سومین پروژه موفق در حال اجرای این مجموعه در منطقه آزاد انزلی است.
منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *